Education Students People Knowledge Concept

Fotopianki i ich zalety

KRÓTKO O...

No właśnie. Mając na uwadze, że produkt nie jest aż tak popularny, zacznijmy od wyjaśnienia w ogóle czym są fotopianki.

Fotopianka, zwana również tabliczką spienioną czy fotoboard, to nic innego jak wydrukowane zdjęcie, czy grafika na piance. Charakteryzuje się bardzo lekką, a zarazem sztywną konstrukcją. Taki obraz jest wykonany techniką trwałego łączenia odbitki fotograficznej z płytą z piankowego rdzenia o różnej grubości – 3, 5 lub 10 mm (w zależności od rodzaju płyty) w kolorach biały i czarny.

Rdzeń składa się w 100% z polistyrenu, posiada neutralne pH i nie zawiera CFC (czyli chlorofluorowęglanu). Papier zabezpieczający rdzeń to w 100% alfa celuloza i co ważne – zapewnia ostry i nasycony wydruk.  Zdjęcie pokryte jest subtelnym laminatem matowym.
Oprawa nie posiada szyby, w związku z czym zostały wyeliminowane odbicia od powierzchni szkła. Celem tej technologii jest usztywnienie wydruku podczas ekspozycji.

Żeby przybliżyć jeszcze bardziej temat fotopianek, poniżej prezentujemy, jakie istnieją rodzaje: 

a) fotopianka pojedyncza to jedna warstwa spienionego PCV, na który jest naniesiony nadruk w najwyższej jakości 

b) rodzaj fotopianki 2D to dwie warstwy spienionego PCV o różnych rozmiarach, bezpośrednio połączone ze sobą bez zachowania odstępu między nimi. Górną warstwę pokrywa nadruk w najwyższej jakości. W rezultacie, taki rodzaj pianki nadaje wydrukom przestrzeni

c) 3D czyli z tzw. odsadzeniem. Uzyskuje się je poprzez podklejenie pod piankę główną 5-milimetrowej warstwy dystansującej. Zabieg ten daje ciekawy efekt „lewitacji” obrazu przy ścianie

fotopianka

Zalety fotopianek

KreatywneStudio.pl jest zakochane w tych fotopiankach. Cieszą się one niesamowitą popularnością, jeśli zastanawiasz się dlaczego, przeczytaj jaki ogrom zalet mają fotopianki!

LEKKOŚĆ

Przede wszystkim fotoboard piankowy to bardzo lekka i elegancka oprawa. Brak szyby = brak odbić od powierzchni szkła!

 

ELEGANCJA

Mimo braku ramki, zdjęcie prezentuje się zdecydowanie estetyczniej na ścianie, niż przeciętny plakat bez oprawy.

 

TRWAŁOŚĆ

Odporność na odkształcenia, wszystkie wydruki są zabezpieczone filtrem UV, co chroni kolory przed blaknięciem nawet przy długotrwałym działaniu promieni słonecznych.

 

NOWOCZESNOŚĆ

idealna alternatywa dla klasycznych ram. Rozwiązanie, które z sukcesem zastępuje tradycyjne antyramy czy oprawy do eksponowania zdjęć.

 

CZYSTOŚĆ

łatwa w utrzymaniu czystości – jedyne czego potrzebujesz to lekko wilgotna szmatka lub metoda na sucho, aby oczyścić wydruki i nie stracić koloru.

 

ŁATWOŚĆ W MONTAŻU

mocowanie na ścianie lub powierzchni wystawowej na dwa główne sposoby: za pomocą metalowych haczyków (także w wersji haczyk + linki) lub z wykorzystaniem taśmy dwustronnie klejącej. W rezultacie nie mamy dziur w ścianach – czy to nie jest genialne?

 

ATRAKCYJNA CENA

rozwiązanie ekonomiczne – fotopianki są tańszą alternatywą dla obrazów

Ciekawe święta, nowe realizacje i kreatywne pomysły?

Bądź na bieżąco z Kreatywnym Studiem i polub nas na Facebook’u!

MASZ PYTANIA?

Napisz do nas! Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Pokaż Światu- wystarczy kliknąć

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest