sposoby na organizację czasu

Sposoby na organizację i planowanie czasu

Ile razy już obiecaliśmy sobie, że od poniedziałku, od jutra, od przyszłego tygodnia, zaczynamy zapisywać wszystko w kalendarzu, ustawiamy przypomnienia w telefonie i działamy zgodnie z planem? No właśnie 🙂 Doskonale wiemy jak ciężko jest zacząć, ale uwierzcie nam – jak już się wkręcicie, zobaczycie ile czasu jesteście w stanie „wycisnąć” jeszcze z każdego dnia. Przedstawiamy Wam dzisiaj sposoby na organizację i planowanie czasu, które w Kreatywnym Studiu sami stosujemy! Przetestowane – można śmiało korzystać.

To jak? Zaczynamy?

PLANOWANIE KOLORAMI

Dużo, dużo, dużo kolorów! Kolorowe markery i cienkopisy są Twoim sprzymierzeńcem w organizacji czasu. Zaznacz w kalendarzu ważne zadania na różowo, a poboczne wpisz zielonym cienkopisem. Po pewnym czasie zobaczysz jak o wiele prościej jest Ci się odnaleźć w kolorach. Pamiętaj też, że przyjemniejsze to dla oka niż ciąg literek na niebiesko lub czarno 😉

CZEGO OCZY NIE WIDZĄ...

…tego nie zrobimy i sercu żal 🙂
Sytuacja za sytuacją, kiedy to obiecujemy sobie, że nie zapomnimy… a zapominamy. A najczęściej dlatego, że po prostu nigdzie nie zapisaliśmy tego co ważne! Mniej niż minutę zajmuje wyjęcie telefonu (jeśli nie mamy przy sobie kalendarza) i ustawienie przypomnienia lub wydarzenia w kalendarzu. A pomyślcie o ile to mniej stresu i jak wolna głowa od natłoku spraw do zapamiętania i… zapominania 😉 Oprócz tego, jeśli nie przeszkadza wam kolorowa lodówka, możecie również ważne wydarzenia zapisywać na karteczkach naklejanych na lodówkę! Osobiście polecamy notesy na magnes.

Już niedługo będziemy mówić o świetnej technice, dzięki której zorganizujecie swój czas pracy! Chcesz być na bieżąco? Kliknij tutaj i śledź nasze Kreatywne posty!

CO NA PULPICIE, TEGO NIE ZGUBICIE

Twój dzień polega głównie na pracy przy komputerze? Ułatw sobie sprawę i wrzucaj kolorowe karteczki na pulpit z ważnymi informacjami, a jeśli Twój kalendarz jest pełen spotkań a nie chcesz się pogubić w obowiązkach, skorzystaj z kalendarza Google! To narzędzie umożliwi Ci planowanie każdego dnia co do godziny, dodawanie notatek, a co więcej, każde dodane wydarzenie możesz zapisać innym kolorem! Świetna alternatywa online dla wspomnianego wyżej używania kolorów.

planowanie czasu

PRZYPOMNIENIA

Studenckie 15 minut… Chociaż wiadomo, żeby lepiej się nie zdarzało. Nie wszyscy tolerują spóźnienia, a 15 minut często jest znaczące dla drugiej strony. Żeby uniknąć spóźnień, ustaw w telefonie przypomnienie lub budzik na godzinę, o której musisz wyjść z domu. Wiesz dobrze, że droga na spotkanie zawsze jest zakorkowana? Uwzględnij dodatkowy czas na dojazd, a nawet i znalezienie miejsca parkingowego, bo wiemy, że nie zawsze jest to proste 🙂

PLANOWANIE Z UMIAREM

Dobrym podejściem jest wyznaczenie 1 dnia na 1 duże zadanie. Mamy wtedy ten komfort psychiczny, że czeka nas jedynie jedno czasochłonne zadanie a nie cała masa, z którą prawdopodobnie byśmy się nie wyrobili i tak przekładając część na kolejny dzień

MATRYCA EISENHOWERA

Za tą tajemniczą nazwą kryje się kwadrat, który niejednemu obowiązki ułożył 🙂 Dzielimy zadania na: ważne i pilne, ważne i niepilne, nieważne i pilne, nieważne i niepilne. Ciężkie? W takim razie poniżej znajdziecie Matrycę Eisenhowera w Kreatywnym stylu z podpowiedziami. Mamy nadzieję, że przyda się wam w ustalaniu priorytetów! 

sposoby na organizację czasu

A wy? Znacie inne sposoby na organizację i planowanie czasu?

Chcesz wiedzieć jak dobrze wykorzystać swój kalendarz? Sprawdź nasz wpis, gdzie przedstawiamy 5 najlepszych sposobów!

Pokaż Światu- wystarczy kliknąć

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest