Kalendarz z nadrukiem (2)

NAKLEJKA NA KALENDARZ
jak samodzielnie zrobić projekt okładki

Wydaje Ci się, że naklejka na kalendarz nie będzie elegancka? Nic bardziej mylnego! Taka naklejka w rzeczywistości będzie świetną formą personalizacji Twojego kalendarza a w dodatku możesz pokryć całą zewnętrzną powierzchnię produktu! Krok po kroku wyjaśnimy wszystkie czynności. W rezultacie stworzysz samodzielnie swoją własną personalizowaną okładkę na kalendarz!

ZACZNIJ OD WYMIARÓW

Chcesz stworzyć swoją własną okładkę? Po pierwsze, zacznij od określenia wymiarów. Na przykład stwórzmy okładkę na kalendarz w formacie A5, bo z tego sami korzystamy 🙂 Sprawdź jakie wymiary ma Twój kalendarz. Zmierz ile centymetrów ma okładka i dodaj z każdej strony po 2 centymetry. Zmierz również jaką szerokość ma grzbiet kalendarza a następnie dodaj do siebie te wszystkie wymiary. 

Przykład ze zdjęcia, kalendarz A5:

Okładka ma:

– szerokość 14cm + 2,5 + 14 = 30,5 + 4 cm (po 2cm z każdej strony) = 34,5cm

– wysokość 21 + 4cm (po 2 z każdej strony) = 25cm

przygotowujemy plik 34,5cm x 25cm

CANVA

Najpierw otwórz stronę CANVA, a następnie w prawym górnym rogu wybierz „rozmiar niestandardowy” i wpisz wymiary Twojego kalendarza. 

Następnie po lewej stronie wybierz „plik” a po rozwinięciu „pokaż linijki”. Przeciągnij linijki w podobny sposób, jak na poniższym schemacie. Jak widać, projektujemy na centralnej części szablonu. Różowe linie wyznaczają nam krawędzie, co w efekcie da nam estetycznie wykonany projekt, gdzie mimo zagięć, będzie w rezultacie tworzyć całość a nie „urywać się” 🙂

Teraz pozostaje Ci jedynie zaprojektować Twój wymarzony kalendarz!
Canva ma ogrom możliwości, nie wspominając już o bezpłatnych kształtach, bibliotece obrazów, a także dostępnych czcionkach!

Szalony? Minimalistyczny? Kolorowy? A może tylko czerń i biel? Przede wszystkim Twój własny!

Naklejka na kalendarz GOTOWA!

Udało się 🙂

Mamy nadzieję, że nasz mini-poradnik pomógł Ci trochę a w efekcie, będziesz mógł pochwalić się swoim własnym, niepowtarzalnym kalendarzem!

Jeśli jednak nie masz pomysłu na Twój kalendarz lub uważasz, że aktualny projekt nie jest do końca spójny z Twoją marką

Skontaktuj się z nami!
KreatywneStudio.pl stworzy dla Ciebie profesjonalny projekt graficzny!

rzecz jasna, nie wspominając już

Pokaż Światu- wystarczy kliknąć

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest