budowanie wizerunku marki poprzez stopkę e-mail

Budowanie wizerunku marki poprzez stopkę e-mail

Budzisz się rano, przecierasz oczy i chwytasz za telefon. Facebook, maile…Znowu pełno maili w skrzynce – promocja na buty, ubezpieczenia, telefonia komórkowa, tabletki na…. O! Jakiś mail z moim imieniem. Aha, rabat 20% – oczywiście „tylko” dla mnie. Już nie masz ochoty dalej przeglądać, odruchowo zaznaczasz wszystko i przenosisz do kosza. Właśnie – tak to działa. Codziennie jesteśmy zasypywani masą niechcianych reklam, promocji, zaproszeń do newsletterów. Jak z pozycji Klienta wyróżnić się w tym chaosie? Jak w tym tłumie sprawić, by nasza wiadomość została odczytana i co więcej – nie trafiła do kosza. Czytaj dalej – mam rozwiązanie dla Ciebie i Twojej firmy.

W sieci można znaleźć multum wskazówek, jak powinien wyglądać poprawnie stworzony newsletter, na części składowe rozłożona jest psychologia sprzedaży w sieci, ale czy znalazłeś gdzieś wyczerpujące informacje na temat stopki mailowej? STOPKA MAILOWA – to właśnie jej będzie poświęcony ten post.

Jak już pisałam we wstępie – 99% maili dotyczących produktu, niestety ląduje w koszu. Niekiedy Klient nawet nie czyta tytułu (nomen omen firmy prześcigają się w różnych pomysłach na tytuły, które zachęciły by do przeczytania maila), a co dopiero otwiera wiadomość. Wcielmy się na chwilkę w Klienta otrzymującego od nas wiadomość. Powiedzmy, że jest to prezentacja naszego najnowszego produktu.  Obieramy drogę optymistyczną – Klient zdecydował się otworzyć naszego maila. Jeszcze lepiej – zainteresował go nasz produkt, ale ma wątpliwości, które chciałby wyjaśnić… No  i właśnie – w tym miejscu często zainteresowanie Klienta pryska jak bańka mydlana. Dlaczego? Nigdzie nie znajdujemy informacji kontaktowych do osoby zajmującej się ofertą! Przy dobrych wiatrach znajdziemy link do strony, w której zakładka kontakt zawiera jedynie formularz. A dobrze wiemy jak w większości przypadków te formularze wyglądają… Brak możliwości szybkiego kontaktu, brak numeru telefonu, brak maila. Wszystko tajne! Formularz skomplikowany a przede wszystkim czasochłonny. Trzeba wybrać czego dotyczy zapytanie, wpisać wszystkie nasze dane  (a przecież tego nie lubimy!) no i pozostało nam czekać aż KTOŚ wyśle odpowiedź. Ja miałabym dosyć, a Ty?

A przecież mogłoby być tak miło i prosto. I ja mam dla Ciebie to proste rozwiązanie. Mianowicie: pod ofertą od razu czytelne dane kontaktowe i uwaga ZDJĘCIE osoby która będzie nam odpisywała. W dobie zakamuflowanego internetu, jestem przekonana, że właśnie to przekona klienta o naszej wiarygodności. W ten jakże prosty sposób możemy zyskać zaufanie Klienta, zbudować relację człowiek-człowiek a nie człowiek-maszyna.

KreatywneStudio.pl stworzy dla Ciebie projekt stopki mailowej, dzięki któremu zyskasz zaufanie Klientów, a przy okazji będzie spójna z Twoją marką, co jeszcze bardziej umocni Twój prestiż i profesjonalny wizerunek.

Jakie informacje muszą znaleźć się w stopce?

• Twoje imię i nazwisko + zdjęcie oraz zakres obowiązków, tak aby Klient wiedział w jakich sprawach może na Ciebie liczyć 

• numer telefonu – to zdecydowanie must have! Wracając do sytuacji opisanej wyżej przeze mnie, Klient chce znać odpowiedź tu i teraz, gorący Klient to najlepszy Klient

• social media – linki do naszych mediów społecznościowych, nie zajmują dużo miejsca, a są odnośnikiem do najświeższych informacji o naszej firmie

• KRÓTKIE, AKTUALNE, CZYTELNE informacje

stopka mailowa KS 2020

PODSUMOWANIE

 

  • stopka jest wizytówką Twojej firmy
  • buduje Twoją wiarygodność i profesjonalny wizerunek
  • odbiorca wiadomości ma na tacy podane wszystkie niezbędne dane (nr telefonu, strona internetowa, social media)
  • informacje w stopce generują większą ilość wejść na stronę www/social media
  • co bardzo ważne- Twoje logo zapisuje się w pamięci klienta
 

Pokaż Światu- wystarczy kliknąć

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Pokaż Światu- wystarczy kliknąć

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest