dd

Bez niej sesja biznesowa nie będzie tak owocna!

Dziś zdradzimy Wam sekret!  Z okazji dnia bez makijażu zaprosiliśmy do naszego studia zaprzyjaźnioną Make Up Artist Magdalenę Sadowską ze Źródła Piękna

Sesja wizerunkowa

Witajcie! Dziś dzień bez makijażu, a ja opowiem Wam… jak ważny jest makijaż na sesji typu biznes. Brzmi nieco przewrotnie, ale zupełnie nie jest to przewrotna opinia.

Dlaczego mówię o makijażu w dniu bez makijażu? Wszyscy chyba znamy takie określenie jak „make-up – no make-up” – w skrócie rzecz ujmując jest to prawie niewidoczny makijaż, który ma podkreślać nasze zalety. Jest on niemal tożsamy z biznes make-up, te dwa typy makijażu różnią jedynie detale (choć niezwykle ważne detale).

Sesja typu biznes rządzi się swoimi prawami – ma przedstawić Cię jako profesjonalistę, pokazać w jak najlepszym świetle. Nic nie powinno rzucić się cieniem na Twoim wizerunku. Osoba przedstawiona na zdjęciach ma przyciągać uwagę, wzbudzać zaufanie, nawet lekki podziw. Makijaż z cała pewnością jest jednym z elementów takiego profesjonalnego wizerunku.

Ponieważ z sesji zdjęciowych (zwłaszcza tych biznesowych) korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni, to również dla mężczyzn ten element wizerunku nie może pozostać obojętny. Panowie – nie bójcie się makijażu profesjonalnego. To nie tzw „tapeta”! Dobry makijaż jest jak druga skóra. To nie jest fanaberia celebrytów – to must have.

Co składa się na biznes make-up?

Pewnie zastanawiacie się jak powinien wyglądać profesjonalny makijaż na sesję biznesową. Już pędzę z odpowiedzią. Po pierwsze zakrywamy nim ewentualne niedoskonałości. Lekki, idealnie dobrany podkład oraz korektor, zamaskują ewentualne mankamenty skóry, wyrównają jej koloryt, odświeżą spojrzenie.

Puder, który pozwala zapanować nad nadmiernym świeceniem się cery, co w otoczeniu lamp fotograficznych, w niecodziennej sytuacji bywa problemem, także jest niezbędny. Należy tu podkreślić, że istnieją różne typy pudrów, o różnorakim przeznaczeniu – warto zaufać profesjonaliście, bo niewłaściwy produkt może zepsuć zdjęcia – wystarczy przejrzeć fotografie gwiazd, wpisując w wyszukiwarkę „efekt ducha” – już wiecie, o co mi chodzi? Zatem podkład, korektor i puder – w przypadku makijażu męskiego, to zazwyczaj wystarczające zabiegi.

Paniom natomiast należy się nieco więcej uwagi. Delikatnie i umiejętnie podkreślone oczy, wliczając w makijaż oka oczywiście również brwi, wydobędą błysk spojrzenia i dodadzą mu nieco wyrazistości. Słowem klucz w makijażu oka do takiej sesji jest – elegancja. Równie ważnym elementem są usta. Mają „przemawiać”. Zależnie od charakteru profesji osoby fotografowanej, usta mogą być w mocnych kolorach (np. klasyczna czerwień), lub spokojniejszych typu nude.

Dlaczego tak ważny jest makijaż na sesji biznesowej? Dla wielu osób sesja zdjęciowa to sytuacja wyjątkowa. Czasem wywołująca stres. Na szczęście w Kreatywnym atmosfera jest przyjazna, a tych kilka chwil przed sesją pod opieką wizażystki pozwala się odprężyć i nastroić. Z całą pewnością profesjonalnie wykonany makijaż może także dodać pewności siebie.

Makijaż to niepozorny dodatek. Na tyle niepozorny, że niejednokrotnie w efekcie finalnym, czyli na zdjęciach nie zwraca na siebie uwagi. Jednak na tyle ważny, że kiedy nie jest wykonany właściwie, lub nie ma go wcale, to widać jego brak.

Miło mi było podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami, równie miło będzie mi, jeśli zajrzycie na mój fanpage  i kiedyś spotkamy się na żywo. Czekam na Was z niecierpliwością.

Magdalena Sadowska

Magdalena Sadowska

Źródło piękna to poszukiwanie piękna w kobiecie u samego źródła, u samych korzeni. Piękno, które jest widoczne, bierze się z wewnątrz. Zależy od tego, co jemy, jakimi produktami rozpieszczamy naszą skórę i wreszcie - jak o sobie i innych myślimy. Piękno to uśmiech. Uśmiech do samego siebie w lustrze najpierw, nie z pychy, lecz z wdzięczności za to, co mamy. Uśmiech do spotykanych osób, nie dlatego, że tak trzeba, lecz dlatego, by sobie i ludziom upiększyć każdy dzień. Jako wizażystka i stylistka zajmuję się metamorfozami polegającymi na dotarciu do tego źródła i podążaniu jego nurtem. Staram się, by moje podejście do wizażu i stylizacji było ze wszech miar kompleksowe.
Zapraszam

Pokaż Światu- wystarczy kliknąć

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest